Nag��wek Nag��wek SklepPortal
Strony:
1 2 3 4 Do dołu
AutorWątek: Danonki są zdrowe czy nie zdrowe dla niemowlaka?  (Przeczytany 26388 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
monia
nowa(y)

Danonki są zdrowe czy nie zdrowe dla niemowlaka?
« : Luty 15, 2010, 11:49:19 »

Cześć wszystkim. Zaczęłam od kilku dni podawać synkowi danonki ale dziś koleżanka tak mi naopowiadała na ich temat, że nie wiem co robić. czytałam inne fora i dziewczyny podają od 5 lub 6 miesiąca. znalazłam też wypowiedź pediatry, ze są nie zdrowe dla niemowlaka. Maja cukier itp. natomiast ta pani radzi podawać jogurt naturalny. Co tu robić? Wiktorkowi posmakowały i to bardzo a te z nestle zje ale nie za dużo są kwaśne i muszę przyznać, że za duże. wiadomo, że nie każde dziecko zje cały kubeczek a drogie są. Pozdrawiam.
karlinka
super mama

Odp: Danonki są zdrowe czy nie zdrowe dla niemowlaka?
« Odpowiedz #1 : Luty 15, 2010, 12:17:55 »

O danonkach pisaliśmy już w dziale Pierwszy rok życia "Smakołyki- od kiedy i jakie?"
A tak w ogóle dlaczego  to zawsze muszą być danonki, przecież to nawet nie jest jogurt, a serek? Jest tyle innych zdrowszych, choć nie tak reklamowanych jogurtów, serków. A w skrócie danonki nie są zdrowe no i przede wszystkim nie są przeznaczone dla niemowląt, producent zaleca podawać je dzieciom od trzeciego roku życia. Moja rada odpuść sobie danonki, jak nie chcesz kupować jogurtów Nestle, a dziecko nie lubi naturalnego to kup jakiś zwykły jogurt owocowy. Pozdrawiam
"Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka"

(http://slub-wesele.pl/)
Dzieci: Dominik (6 lat);
m271
rozmowna(y)

« Odpowiedz #2 : Luty 15, 2010, 15:06:13 »

Danonki nie są dla takich maluszków jak 5 czy 6 miesięczne niemowlęta dla starszych niemowlat zresztą też nie są bo sa zrobione na bazie mleka krowiego,,,poza tym faktycznie jest więcej produktów bardziej naturalnych i smacznych Uśmiech
Jak już wspomniała moja przedmówczyni są dla dzieci powyżej 3 roku życia i mają chyba atest IMiDz więc chyba nie sa aż takie złe Uśmiech
Dzieci: Ola (11 lat); Helenka (5 lat); Jan (3 lata);
sylwana
super mama

« Odpowiedz #3 : Luty 15, 2010, 15:41:19 »

atest IMiD kupuje się, producent przedstawia opis produktu, wpłaca odpowiednią sumę na konto instytutu, ktoś przegląda przedłożone dokumenty, ale nikt nie bada danego produktu - i atest z drukarki wychodzi - niestety
Dobre książki dla dzieci (http://www.sklep.osesek.pl)
Dzieci: Ulka (9 lat);
serki
Gość
« Odpowiedz #4 : Luty 18, 2010, 09:17:03 »

tak wiekszosc jest od 3 lat ale maluchy lubia takie serki np.bakus jest b.puszysty moj synek b.lubi ten serek a jest od 3 lat wiec niewiem co kupowac  Uśmiech
sylwana
super mama

« Odpowiedz #5 : Luty 18, 2010, 09:27:02 »

polecam serek bieluszek - naturalny
to jeden z łagodniejszych serków na rynku, bez dodatków, spulchniaczy i jakiś innych dziwnych rzeczy, jest aksamitnie kremowy i smaczny - prawie jak lody smietankowe

tak wiekszosc jest od 3 lat ale maluchy lubia takie serki np.bakus jest b.puszysty moj synek b.lubi ten serek a jest od 3 lat wiec niewiem co kupowac  Uśmiech
serki
Gość
« Odpowiedz #6 : Luty 18, 2010, 09:33:10 »

tak wiekszosc jest od 3 lat ale maluchy lubia takie serki np.bakus jest b.puszysty moj synek b.lubi ten serek a jest od 3 lat wiec niewiem co kupowac  :)dodam ze ma 10 miesiecy.
sylwana
super mama

« Odpowiedz #7 : Luty 18, 2010, 09:47:20 »

rożnego rodzaju serki, jogurty polecane są po jedenastym miesiącu, tu masz tabelkę http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/co-kiedy-w-diecie-dziecka/171-produkty-spozywcze-w-diecie-dziecka-ktore-ukonczylo-11-miesiac-zycia.html (http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/co-kiedy-w-diecie-dziecka/171-produkty-spozywcze-w-diecie-dziecka-ktore-ukonczylo-11-miesiac-zycia.html)
poza tym twój maluch pije jeszcze mleczko albo modyfikowane albo z piersi więc jeszcze z mlecznymi przetworami możesz poczekać. nie martw się za chwile bez problemu będziesz mogła mu podawać jogurty naturalne czy kefirki a teraz oswajaj go ze smakiem warzyw i owoców
ja swojej córce bieluszka podawałam jak skończyła rok
m271
rozmowna(y)

« Odpowiedz #8 : Luty 18, 2010, 11:39:56 »

Są jogurty dla niemowląt firmy Nestle, Humana tez produkuje coś takiego i mozna to kupić w sklepie internetowym www.kidy.pl,,,pewnie mi ktos powie, że przesadzam ale ja bym nie dała dziecku normalnego serka na bazie mleka krowiego, oczywiście to moja opinia Uśmiech
Jest jakaś niespójność w tych schematach żywienia,,, mleko modyfikowane zaleca się podawać dziecku nawet po ukończeniu 2 roku życia (mleczka oznaczone numerem 3 i 4) więc jak ma się to tego jogurt, maślanka i kefir....
Dzieci: Ola (11 lat); Helenka (5 lat); Jan (3 lata);
Ivy
absolutnie zadomowiona

« Odpowiedz #9 : Luty 18, 2010, 11:55:09 »

Dlatego te produkty mleczne należy wprowadzać stopniowo. dziecko stopniowo jest oswajane z mlekiem krowim, żeby potem nagle nie wystąpiły problemy. poza tym w serkach i jogurtach to mleko jest przetwarzane. Najlepiej jest podawać jogurty zawierające tylko naturalne składniki, bez konserwantów. (nie należy podawać dzieciom, które obowiązuje dieta bezmleczna)
Współczesny rodzic często nie wychowuje dziecka, ale je hoduje. Jak piękny egzotyczny kwiat....
Dzieci: Córka (8 lat); Syn (6 lat);
Strony:
1 2 3 4 Do góry

Skocz do:  

copyright © osesek.pl Osoba zamieszczająca wypowiedzi naruszające prawo lub prawa osób trzecich może z tego tytułu ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną. Osesek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.