Nag��wek Nag��wek SklepPortal
Strony:
1 2 Do dołu
AutorWątek: jak nauczyc dziecko spania w łóżeczku???  (Przeczytany 15858 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
monikadz
nowa(y)

jak nauczyc dziecko spania w łóżeczku???
« : Lipiec 01, 2010, 11:05:13 »

moja córeczka ma skończone 13 miesiecy i nadal śpi w naszym łóżku ,co jakiś czas ją przekładam  do łózeczka ale w nocy budzi się i płacze i kończy sie na tym że przekładam ją do naszego łóżka i zasypia odrazu czy któraś z mam miała podobny problem i jak sobie z tym radzicie jakie macie metody??? oczywiscie wieczorem zasypia sama tylko musze koło niej leżec ...
Dzieci: natalia (5 lat);
aniaa
entuzjastka(a) forum

Odp: jak nauczyc dziecko spania w łóżeczku???
« Odpowiedz #1 : Lipiec 02, 2010, 17:12:50 »

cześć mój synek śpi w łóżeczku cała noc ale z córka miałam ten sam problem ale poradziłam sobie tak: zlikwidowałam łóżeczko kupiłam rozkładane łózko i tam ją usypiałam i tam spała jak się w nocy obudziła to ja sie do niej kładłam jak zasneła to ja spowrotem do męża poszłam. Wiem że to nie jest super rozwiązanie ale ja innego w tedy nie znalazłam. pozdrawiam i powodzenia.
Dzieci: amelka (8 lat); alan (5 lat);
kama123
Gość
« Odpowiedz #2 : Lipiec 02, 2010, 18:41:19 »

Moja jedyna rada to myśleć zawczasu i nie brać dziecka do swojego łóżka od początku. My z mężem tak postanowiliśmy, wręcz było to dla nas oczywiste, że dziecko ma swoje miejsce do spania i to jest święte. A nie było łatwo bo karmiłam piersią i w pierwszych miesiącach karmienie w nocy odbywało się kilka razy. Ale nie dałam za wygraną i teraz mamy święty spokój, podczas gdy znajomi nie mogą sobie poradzić bo dziecko śpi z nimi w łóżku i nie ma innej możliwości. Nasza mała śpi w swoim łóżeczku a problem by był wtedy, gdyby się ktoś koło niej położył - wtedy nie zaśnie. Musi sama. To tak dla przyszłych mam Uśmiech
lukasek
entuzjastka(a) forum

« Odpowiedz #3 : Lipiec 02, 2010, 21:31:06 »

Czesc.Moj Kacperek od poczatku spi sam w lozku,ale byly i sa z tym problemy.Najchetniej maly spalby ze mna z cycem w buzi.Ale biore go do siebie wtedy gdy obudzi sie o swicie,daje cyca i spimy dalej.Ale w nocy wstaje do malego,budzi sie raz w ciagu nocy,a czasem pare razy.Czasm przez ok.2 god.pije z cyca na raty.Jest ciezko,ale nie chcemy go przyzwyczajac do spania z nami zeby nie bylo pozniej problemu.Zreszta nasza kanapa jest niezbyt szeroka,a moj maz zajmuje 3/4 kanapy  Duży uśmiech ,wiec maly z trudem by sie wcisnal do nas,ale jak maz o 5 jedzie do pracy to maly wskakuje do mnie  Chichot
Dzieci: Kacper (5 lat);
lukasek
entuzjastka(a) forum

« Odpowiedz #4 : Lipiec 02, 2010, 21:36:21 »

Acha,moj maly w zyciu nie zasnie sam w lozku,tylko wylacznie przy cycu.A jak poloze go spiacego do lozeczka to bardzo czesto od razu sie budzi,i znowu cyc,i tak czasem pare razy pod rzad  Szok
Dzieci: Kacper (5 lat);
ita
sympatyczka(k) forum
**

« Odpowiedz #5 : Lipiec 02, 2010, 22:40:26 »

Cześć
Myślę,że jest to niezłą sztuką odzwyczaić dziecko od spania z rodzicami, ale nie jest to niemożliwe.
Nasz syn od samego początku miał swoje miejsce spania. Początkowo była to kołyska - kosz, który stal przy naszym łóżku przez pierwsze 4-6 tygodni, abym miała go przy sobie i obolała po porodzie nie musiał wędrować do drugiego pokoju. Po ok. 2 miesiącach Kacper zamieszkał w swoim pokoju na dobre, początkowo spałam z nim w pokoju ale jednak osobno. Niestety przyszedł czas kiedy Mały się rozchorował, miewał wysoką temperaturę i za nic w świecie nie chciał spać sam - co jest reszta zrozumiałe, chciałam czuwać przy nim także spał z nami w łóżku. Podobna sytuacja miała miejsce na urlopie, Mały nie chciał zaakceptować swojego nowego miejsca spania i ot co znowu lądował u nas w łóżku. Także drogie mamy czasem zdarzają się sytuacje, że maluch ląduje u nas w łóżku, a niestety dzieciaczki do dobrego bardzo szybko się przyzwyczajają. Po powrocie z urlopu mieliśmy ten sam problem. Jak go kładłam do łóżeczka to kończyło się to okropnym płaczem. Ale przetrwaliśmy, ciężko było go nie brać ponownie na ręce. Starałam się go utulić leżącego w łóżeczku. Z dnia na dzień było lepiej. Dziś już zasypia u siebie, trzymając mnie za rękę, - a i tak myślę, że to sukces  Uśmiech
Z doswiadczenia myśle, że trzeba być konsekwentym i nie dac się złamać, choć na pewno nie będzie to łatwe. Życzę wytrwałości.
Dzieci: Kacperek (5 lat);
Ewi86
entuzjastka(a) forum

« Odpowiedz #6 : Lipiec 03, 2010, 08:00:32 »

Mój syn też śpi z nami. Zaczął tak spać od razu jak przyszliśmy ze szpitala. Nie uważam, że to źle. W końcu każdy ma prawo do własnego wyboru. Cieszę się z tego, że mam go blisko i mogę tulić w nocy. Wiem, że kiedyś też będę miała ten sam problem co autorka i martwiłam się tym na początku - teraz o tym nie myślę. Jeśli chodzi o oduczanie to w jakiejś gazecie dla rodziców ostatnio było o tym. W każdym bądź razie najpierw trzeba włożyć dziecko do łóżeczka tuż obok swojego óżka i trzymać dziecko za rękę albo gładzić i jak dziecko oswoi się z tym to odsunąć ciut dalej łóżeczko i tak stopniowo. Nie wiem czy to działa, ale jakby co to mogę poszukać tytułu tej gazety.
Dzieci: Starszy (4 lata); Młodszy (17 miesięcy);
Ivy
absolutnie zadomowiona

« Odpowiedz #7 : Lipiec 03, 2010, 12:41:37 »

Z jednym i drugim dzieckiem spałam w łóżku do około 6 miesiąca. U nas nie było żadnych kłopotów z przeniesieniem dzieci do ich własnych łóżek. Ten okres kiedy spaliśmy razem był cudny Uśmiech Taka bliskość była nam potrzebna Uśmiech
Ewi86-ten pomysł który opisałaś sama przetestowałam całkiem niedawno kiedy nagle mój syn bardzo źle spał. Spaliśmy blisko siebie. Rękę miałam w łóżeczku synusia i naprawdę to się sprawdziło.
Współczesny rodzic często nie wychowuje dziecka, ale je hoduje. Jak piękny egzotyczny kwiat....
Dzieci: Córka (8 lat); Syn (6 lat);
isia
Gość
« Odpowiedz #8 : Lipiec 05, 2010, 14:05:12 »

witajcie
moje dziecko ma juz 8 miesięcy ale ja miałam problem że pół nocy ją musiałam w wózku lulać
natomiast moj mąż nauczył ją spać w łóżeczku (mamy na biegunach)
włożył małą do łóżeczka - ona w płacz
zaczął ją bujać - ona w płącz
wiec wyjął jej smoka z buzi
popłakała 2-3 minutki to cisza..... i za chwile znow płącz zrobił tak około 5 razy aż zaakceptowała łóżeczko
potem zaczeła zasypiać przy bujaniu i muzyczce z karuzeli i tak jest do dziś
aha u nas łóżeczko stoi zaraz jak kończy sie łóżko (przy poduszkach) wiec mam małą na wyciągniecie ręki
może komuś pomogłam, isia
Elzia
Gość
« Odpowiedz #9 : Lipiec 05, 2010, 20:54:23 »

Witajcie drogie Mamy.Moja córeczka śpi w łóżeczku ale od samego początku nad tym pracowaliśmy.Trochę było ciężko bo karmiłam piersią i na początku musiałam po kilka razy wstawać i przekładać ją na łóżko, dawać cycusia i potem z powrotem do łóżeczka. Teraz ma 7 miesięcy i po kąpieli leżymy sobie razem na łóżku,ja ją głaszczę albo dra[pię po pleckach a gdy zaśnie przekładam do łóżeczka i śpi-czasami gdy obudzi się w nocy, wystarczy że ją pogłaszczę po główce i zasypia ale czasami potrzebuje też się poprzytulać albo jest po prostu głodna więc wskakuje do nas na łóżko ale gdy tylko zaśnie lub się uspokoi na tyle że wiem że za chwilkę ją zmorzy to przekładam z powrotem do łóżeczka.W tej chwili już nie narzekam bo zdarza się że przesypia całą noc albo budzi się raz czy dwa-tak więc najlepiej uczyć od początku.Pozdrawiam i wtrwałości życzę  Uśmiech
Strony:
1 2 Do góry

Skocz do:  

copyright © osesek.pl Osoba zamieszczająca wypowiedzi naruszające prawo lub prawa osób trzecich może z tego tytułu ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną. Osesek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.