Nag��wek Nag��wek SklepPortal
Tu jesteś:   osesek.pl - forum dla rodziców   >   Nasze Dzieci   >   Mamy debiutantki    >   Wątek: Co karmiąca matka powinna jeść
Strony:
1 2 Do dołu
AutorWątek: Co karmiąca matka powinna jeść  (Przeczytany 23205 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ewelina 22
nowa(y)

Co karmiąca matka powinna jeść
« : Sierpień 26, 2010, 10:26:38 »

Witajcie dziwczyny mam taka mała proźbe powiedzcie mi co moge jeść?
Czy mogę pić sok Jabkowy
sylwana
super mama

Odp: Co karmiąca matka powinna jeść
« Odpowiedz #1 : Sierpień 26, 2010, 11:06:28 »

mama karmiąca nie musi stosować żadnej restrykcyjnej diety ma się zdrowo odżywiać i może praktycznie jeść wszystko no może poza potrawami ciężkostrawnymi, tłustymi, wzdymającymi, z surowym mięsem czy surowymi jajami, alkoholem i poza jedzeniem śmieciowym np.: parówki, fast-foody, z puszek, z proszku

generalnie dieta powinna być zróżnicowana bogata w składniki odżywcze czyli warzywa i owoce. Pic tez trzeba dużo wody niegazowanej. sok jabłkowy nie zaszkodzi - choć jeśli to jest sok z kartonika to niewiele ma z sokiem wspólnego i takich raczej mniej - lepiej kupić kilo jabłek i je przez sokowirówkę przepchnąć - taki sok (mniam ...) nie ma sobie równych   

ja jadłam wszytko i warzywa i owce i mięso i piłam mleko i przyprawiałam czosnkiem  - stosowałam zasadę ze do każdego posiłku warzywa (gotowałam na parze albo na surowo) i unikałam niezdrowego jedzenia

o a tu jeszcze link  do artykułu http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/karmienie-piersia/645-dieta-mamy-karmiacej-w-pigulce.html

Dobre książki dla dzieci (http://www.sklep.osesek.pl)
Dzieci: Ulka (9 lat);
Ewelina 22
nowa(y)

« Odpowiedz #2 : Sierpień 26, 2010, 11:22:52 »

A czy można jeść pizze z pieczarkami i szynka albo sama szynk i ser?
A pomidory można jeść? Może sie wydawać ,ze jest zbyt przejeta tym co mam jeść ale nie chcem zaszkodzić mojemu maluszkowi zeby nie cierpiał z owodu tego co zjadłam....To parówwek też nie mam jeść a jem od dnia urodzenia swojego synka nawet dawali mi w szpitalu....A kakao moge pić???

A owoce jakie moge jeść bo brzoskiwnia i nektaryny mają pestki a pestkowe przeciesz nie można i sie zastanawiam....A czy jak pike wode niegazowana smakowa to nie zaszkodzi małemu?......To znaczy ze moge pić soki jabkowe,ale jabko-mięte chyba już nie?A może napoje jabkowe czy też nie?...Bede musiała spróbować..

dziekuje za rade
Ewi86
entuzjastka(a) forum

« Odpowiedz #3 : Sierpień 26, 2010, 11:29:50 »

Ja na początku unikałam smażonego i tłustego jedzenia. Tak samo nie jadłam początkowo zbyt wielu owoców - tylko jabłka i banany. Z warzyw nie jadłam strączkowych i kapusty - podobno mogą powodować wzdęcia. Jeśli chodzi o samą dietę to ja wychodząc ze szpitala dostałam kartkę z produktami wskazanymi i odradzanymi. Stopniowo jadłam coraz więcej i w tej chwili jem prawie wszystko. Unikałam rzeczy, które wiedziałam, że mogą w jakiś sposób uczulać moje dziecko. Na szczęścia na razie żadna reakcja alergiczna nie pojawiła się. Najlepiej patrz na swoje dziecko - ono Ci samo pokaże co możesz jeść a co nie. Ja piję sok jabłkowy litrami i to z kartonu - nie mam sokowirówki.  Smutny Na początek możesz rozcieńczać go z wodą mineralną jeśli się boisz. A to właśnie truskawki według powszechnej opinii są bardzo alergizujące. Parówki jem - nie szkodzą. Kakao może powodować alergię, musisz spróbować troszkę i zobaczyć jak reaguje Twój maluszek. Pizza jest z serem żółtym a on jest tłusty i ciężkostrawny, więc tego nie jem. Mięte możesz pić, ale może powodować zanik pokarmu - tak mi ktoś powiedział.
Dzieci: Starszy (4 lata); Młodszy (16 miesięcy);
sylwana
super mama

« Odpowiedz #4 : Sierpień 26, 2010, 11:40:49 »

jeśli to będzie pizza domowa zrobiona od początku do końca przez ciebie ze świeżych składników to jak zjesz raz na jakiś czas to się nic nie powinno stać - choć z drugiej strony ser żółty taki rozpuszczony jest dość ciężkostrawny - wiec na jakiś czas pizze może lepiej odstawić

dobra szynka do kanapeczki jak najbardziej a do niej pomidorek pokrojony w kawałki posypany ziółkami prowansalskimi i polany dobrą oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia - mniam

parówki nie są zalecane dla nikogo- zrobione są z bezwartościowych mięsnych odpadów plus chemia - ja bym nie jadła. a to ze dawali w szpitalu no cóż są tanie  

a czemu pestkowych nie można?
co do zasady lepiej wybierać owoce krajowe niż sprowadzane z zagranicy na targach warzywnych można teraz kupić jabłka, gruszki, borówki amerykańskie itp plus fantastyczne warzywa - właśnie rozpoczyna się sezon na dyniowate  - zupka z dyni albo z cukinii pycha

woda niegazowana czysta - dodatek smakowy nie pochodzi z owoców a z chemicznych substancji smakowych

napoje owocowe jeszcze mniej maja wspólnego z sokiem niż tzw, sok w kartonach - ja osobiście tego w ogóle nie piję

im niej chemii w pożywieniu tym lepiej
Ewelina 22
nowa(y)

« Odpowiedz #5 : Sierpień 26, 2010, 12:20:04 »

Ostatnio spróbowałam jawałek pizzy takiej z pizzeri i nic sie nie stało ale jak odradzacie no nie bede takiego czegos jesc bo nie chcem zeby maluszek cierpiał z mojego powodu bo ma dopiero 6 tygodni Duży uśmiech

Szyneczka dobra i pomidorek ale zioła nie zbyt nie lubie wolałabym szczypiorek Szok
lukasek
entuzjastka(a) forum

« Odpowiedz #6 : Sierpień 26, 2010, 13:00:01 »

Ja tez nie mialam pojecia co moge jesc gdy karmilam tylko piersia,i nie jadlam prawie nic ( to napewno dlatego wygladalam jak strach na wroble Duży uśmiech ) .Nie jadlam warzyw wdymajacych,owocow pestkowych,dan smazonych (pozniej juz tak),pikantnych,jak najmej soli,mleka nie pilam i wogle zero nabialu,jablek tez nie jadlam bo ktos mi powiedzial ze nie nie moge.Czosnku i cebuli tez nie.I tak do pol roku,gdy zaczal dostawac obiadki.A potem stopniowo jadlam wszystko.Sylwano Twoje rady przydadza mi sie gdy kiedys bede miec drugie dziecko Chichot (bardzo chcialabym miec drugie Uśmiech ).
Dzieci: Kacper (5 lat);
sylwana
super mama

« Odpowiedz #7 : Sierpień 26, 2010, 13:59:58 »

Lukasek strasznie Ci współczuje - nie wiem skąd to przekonanie że mama karmiąca ma się powietrzem żywić - przecież nie dość ze musi dojść do siebie po trudach ciąży i porodu to jeszcze ma wytworzyć mleko dla dziecka - czyli musi mieć siłę i zdrowo się odżywiać by nie doprowadzić swojego organizmu do ruiny a przecież składniki odżywcze czerpiemy z pożywienia.

Jasne jest że trzeba uważać co się je co nie znaczy nic nie jeść - dieta powinna być lekkostrawna i pożywna. Unikanie wszystkie co nie zdrowe i pełne chemii, małe porcje za to często, dużo wody niegazowanej, różnorodne jedzenie obfitujące w warzywa i owoce.
zamiast smażonego kotleta w panierce - piersi z kurczaka czy indyka - pokrojona w gruba kostkę ugotowana na parze
zamiast smażonego mielonego - duszony lub pieczony
zamiast codziennie ziemniaków - różne kasze - jest ich taki wybór że codziennie można jeść inną
zamiast chleba o przedłużonej trwałości z supermarketu lepiej kupić chleb w dobrej piekarni albo upiec samemu
zamiast ciastek lepiej pochrupać np. kalarepę, marchewkę, albo jabłko
itp

---------------
Lukasek co do drugiego nie odwlekaj, im dalej tym trudniej się zdecydować Uśmiech
lukasek
entuzjastka(a) forum

« Odpowiedz #8 : Sierpień 26, 2010, 15:02:57 »

Sylwano-dzieki za cenne rady Uśmiech .Nie pieklam nigdy mielonego i nawet nie wiedzialam ze tak mozna.Ja nawet pomidorow nie jadlam bo niby nie mozna.Niestety szybko zaczelam jesc smazone kotlety,mielone,gdyz bylam zdana na kuchnie tesciowej Niezdecydowany.Nie potrafilam zrezygnowac ze slodyczy,ktore uwielbiam Duży uśmiech,jedynie ograniczalam je troche i unikalam slodyczy z czekolada,bo zauwazylam ze zle ona wplywala na malutkiego.nawet w szpitalu nie powiedzieli mi konkretnie co moge a co nie.Z tego co piszesz Sylwano mleko mozna pic-a smietane?Do zup czy kawy. A ser i twarog mozna?                                         Wiesz Sylwana-nad drugim potomkiem bedziemy pracowac za jakis czas... Uśmiech,jestesmy w ciezkiej sytuacji i na razie nie.Ale za dlugo  czekac nie moge,bo moj zegar biologiczny bije  Duży uśmiech
Dzieci: Kacper (5 lat);
gosiagagz
osesek
*

« Odpowiedz #9 : Sierpień 28, 2010, 21:30:21 »

hej,

ja na paczatku gotowalam ryz z kurczakiem i marchewka. nie jadlam ostrych potraw, cebuli, czosnku. unikalam przez dluzszy czas ryb, raz jak zjadlam to mi maly bardzo plakal. wszystko duszone lub na parze. zero smazonego. nabialu tez nie jadlam przez pierwsze tygodnie, ale sprobowalam o miesiacu i nic dziecku nie bylo. wazne zeby sie zdrowo odzywiac i pic duzo duzo...
moja siostra zamiast mleka pila mleko sojowe ale modyfikowane dla dzieci, nie takie dla doroslych...
pozdrawiam
Dzieci: Mateo (4 lata);
Strony:
1 2 Do góry

Skocz do:  

copyright © osesek.pl Osoba zamieszczająca wypowiedzi naruszające prawo lub prawa osób trzecich może z tego tytułu ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną. Osesek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.