Nag��wek Nag��wek SklepPortal
Tu jesteś:   osesek.pl - forum dla rodziców   >   Nasze Dzieci   >   Przedszkolaki   >   Wątek: krew w moczu
Strony:
1 Do dołu
AutorWątek: krew w moczu  (Przeczytany 9486 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
aniaa
entuzjastka(a) forum

krew w moczu
« : Grudzień 09, 2010, 18:36:11 »

Cześć dziewczyny mam problem a mianowicie u mojej córki 4 letniej od wczoraj jest wysypka i nie schodzi nawet po podaniu sterydow, a na domiar złego zrobila siusiu z krwiąi śluzem, jestem załamana nie wiem czy jechać na pogotowie czy rano do jej pediatry doradzcie! nawet z tych nerwow w necie nie moge nic znależć! jak ktoś coś znajdzie to prosze napiszcie? co to może być?
Dzieci: amelka (8 lat); alan (5 lat);
karlinka
super mama

Odp: krew w moczu
« Odpowiedz #1 : Grudzień 09, 2010, 18:49:46 »

Cześć Aniaa ja na e-dziecku znalazłam coś takiego: 
Zawsze jest to stan nieprawidłowy i niezwłocznie należy udać się z dzieckiem do lekarza.
Najczęstsze przyczyny:

•  stan zapalny pęcherza moczowego;

•  stan zapalny miedniczek lub kłębków nerkowych;

•  kamica nerkowa;

•  wprowadzenie ciała obcego do cewki moczowej.

Jeśli na pieluszce noworodka znajdziesz ceglaste czy różowe plamy - nie martw się. Są to wytrącone z moczu składniki mineralne. U starszego dziecka nie powinien cię też niepokoić czerwono podbarwiony mocz po zjedzeniu sporej ilości buraczków lub czarnych porzeczek. 

O wsypce nic nie znalazłam . Myslę, że powinnaś jutro iść z Amelką do lekarza. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia córeczce, może to nie będzie nic poważnego. Po wizycie napisz. Pozdrawiam

"Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka"

(http://slub-wesele.pl/)
Dzieci: Dominik (6 lat);
Ewi86
entuzjastka(a) forum

« Odpowiedz #2 : Grudzień 09, 2010, 18:57:03 »

Witaj, krew i śluz w moczu wskazują wg mnie na jakiś stan zapalny dróg moczowych. Dopytaj swojej córeczki czy nic ją nie boli ani nie piecze przy oddawaniu moczu no i ogólnie czy jej nic nie boli. I spróbuj sama skontrolować jak często chodzi do łazienki. Tak samo uważam, że możesz iść do lekarza jutro. On może Ciebie pytać o takie rzeczy. Na pogotowie idź dopiero jak będzie bardzo bolał Twoją córeczkę brzuszek lub plecki albo pojawi się duża gorączka. Krew w moczu jest częsta np przy zapaleniu pęcherza. Jeśli chodzi o wysypkę to może ona jest spowodowana czymś innym?? A może takie siusiu jest efektem stosowania takiej maści?? Poczytaj na opakowaniu - może tam znajdziesz odpowiedź.
Dzieci: Starszy (4 lata); Młodszy (15 miesięcy);
zeuska
Gość
« Odpowiedz #3 : Grudzień 09, 2010, 22:02:53 »

aniaa,
ja bym jednak na twoim miejscu udała się do szpitala. Przepraszam, że tutaj może cię straszę, ale "od ręki" zrobią jej badania i wykluczą ewentualnie, że to coś powaznego.
Ivy
absolutnie zadomowiona

« Odpowiedz #4 : Grudzień 10, 2010, 08:17:07 »

aniaa,
ja bym jednak na twoim miejscu udała się do szpitala. Przepraszam, że tutaj może cię straszę, ale "od ręki" zrobią jej badania i wykluczą ewentualnie, że to coś powaznego.
Właśnie nie. Lekarz i badania. Szpital bez względu na to czy na chwilkę czy dłużej to masakra- miliony wirusów i innych świństw..................
Spokojnie zró badania i wyniki pokażą co maleńkiej jest. Myślę że to pęcherz.
Pozdrawiam Was ciepło.
Współczesny rodzic często nie wychowuje dziecka, ale je hoduje. Jak piękny egzotyczny kwiat....
Dzieci: Córka (7 lat); Syn (6 lat);
karlinka
super mama

« Odpowiedz #5 : Grudzień 10, 2010, 22:10:47 »

Aniaa jak tam Amelka?
"Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka"

(http://slub-wesele.pl/)
Dzieci: Dominik (6 lat);
aniaa
entuzjastka(a) forum

« Odpowiedz #6 : Grudzień 11, 2010, 14:58:35 »

cześć dziewczyny okazało się że ta krew byla w kale a nie w moczu. a byłam z nia u lekarza w czoraj i powiedziała ze to pewnie z wysilku. na wszelki wypadek zrobiłam jej badanie moczu a w poniedzialek zrobie badanie krwi. a ta wysypka to powiedziala ze to świerzb i ze my też napewno to będziemy mieli, ale jakoś nikt nie ma. ona nigdzie nie była tylko na urodzinach u kuzyna tam byly same dzieci musiała tam to załapać. ale tyle osob w domu mi mówiło że to napewno nie jest to bo byśmy to mieli już pare dni temu. okazilam cały dom na wszelki wypadek. czytalam w necie, oglądałam zdjęcia ale to tak samo nie wygląda takrze sama już nie wiem. chyba pujde z nią doszpitala niech porządnie to sprawdzą bo kolejny raz się zawiodłam na lekarce.
aniaa
entuzjastka(a) forum

« Odpowiedz #7 : Grudzień 14, 2010, 11:26:20 »

cześć dziewczyny mojej małej przeszla ta wysypka i byłam w czoraj u neurologa znią na kolejnej wizycie i u lekarza pediatry z tym kałem. powiedziala mi lekarka że ma bakterie malą w moczu i zapisała furalgin i maśc na opszczypane jakąś z antybiotykiem robioną przez aptekę. Krew wyszła ok.A na ten kał z krwią zapisała jej debridat i lakcid bo stwierdzila że to od zaparć.
Strony:
1 Do góry

Skocz do:  

copyright © osesek.pl Osoba zamieszczająca wypowiedzi naruszające prawo lub prawa osób trzecich może z tego tytułu ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną. Osesek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.