Nag��wek Nag��wek SklepPortal
Strony:
1 2 Do dołu
AutorWątek: Czerwone policzki u dziecka  (Przeczytany 12516 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
malaczarna
nowa(y)

Czerwone policzki u dziecka
« : Luty 18, 2011, 22:11:58 »

Witam serdecznie. Jestem mamą sześciomiesięcznego szkraba. Pojawił się ostatnio problem z którym nie wiem co robić. Chodzi o jego policzki i brodę, są czerwone i szorstkie, szczególnie po wieczornej kąpieli i w dzień kiedy się obudzi z drzemki. Wydawało mi się ze to od zimna, mrozu ale już od pięciu dni nie wychodzę z nim a to nadal nie przechodzi. Zastanawiam się teraz czy to oby nie od jedzenia. Wprowadzam mu mleczko 2 (Bebilon 2) daje tez gluten 2,3 gramy dziennie. Do zupki dodaje mięsko codziennie ok 10 gram. I to chyba wszystkie nowości jakie daje. Może za szybko zaczęłam je wprowadzać. Wciągu dnia daje mu do podjedzenia chrupki kukurydziane i soczek malinowy rozrobiony z wodą ( maliny ze swojego gospodarstwa).Czy mogłabym prosić o poradę gdzie szukać przyczyny? czym powinnam smarować synkowi buźke by nie miał jej takiej szorstkiej? Czy ktoraś z mam ma podobny problem? Dziekuję Uśmiech
Justa
entuzjastka(a) forum

Odp: Czerwone policzki u dziecka
« Odpowiedz #1 : Luty 18, 2011, 22:54:37 »

Co do diety, to nie jestem pewna, wiec raczej nic nie napisze. Wiem za to, ze policzki dzieciom czerwienieja czesto gdy wychodza im zabki. Twoj dzidzius ma 6 miesiecy to akurat czas zabkowania, wiec moze to jest powod (moze towarzyszyc wysypka, rowniez na posladkach). Nie znam tez masci dostepnych na polskim rynku. Zobaczmy co napisza inne dziewczyny Uśmiech
Dzieci: Karolinka (5 lat); Natalia (3 lata);
agstar
uzależniona(y)

« Odpowiedz #2 : Luty 19, 2011, 08:22:24 »

Ja polecam kąpiele w emolium (kupiliśmy promocyjny zestaw w aptece internetowej za ok 50 zł i był tam balsam do ciała, emulsja do kąpieli i krem). A teraz zauważyłam, że Michałowi najbardziej pomaga zwykła maść z witaminą A. Przy ząbkach też dziecko może mieć czerwone poliki (ale mojemu Michałowi się tak zrobiło, jak zaczęłam mu wprowadzać mleko krowie do diety). Spróbuj odstawić nowe mleko na parę dni i smaruj buźkę maluszka, a jeśli wysypka się pojawi lub zmiany będą postępować, wybierz się do lekarza.
Dzieci: Michałek (6 lat);
Ivy
absolutnie zadomowiona

« Odpowiedz #3 : Luty 19, 2011, 17:49:51 »

Radzę wizytę u dermatologa lub pediatry. Moja córka dostała maść robioną w patece. Tylko ona jej pomogła. Zwykła cholesterelowa maść za około 5zł.
Współczesny rodzic często nie wychowuje dziecka, ale je hoduje. Jak piękny egzotyczny kwiat....
Dzieci: Córka (7 lat); Syn (5 lat);
didi
rozmowna(y)

« Odpowiedz #4 : Luty 19, 2011, 20:15:09 »

Byc moze malenstwo ma uczulenie na jakis produkt. Dzieci czesto miewaja alergie, wiec najlepiej wybrac sie do lekarza.
Dzieci: synek (8 lat); córka (4 lata);
jagda
nowa(y)

« Odpowiedz #5 : Luty 21, 2011, 14:59:27 »

szczególnie po wieczornej kąpieli i w dzień kiedy się obudzi z drzemki
a może zmieniłaś proszek dla Maluszka albo dodałaś płyn do płukania? poza tym jeśli zmieniłaś niedawno mleko to też może być przyczyna.Nasza Ewa od miesiąca prawie ma dosypywaną dwójkę do każdego karmienia a jak dostała pełny posiłek z 2 to wysypka na pupie od trzech dni jest.
Dzieci: Ewa (4 lata);
marta18
rozmowna(y)

« Odpowiedz #6 : Luty 21, 2011, 18:12:12 »

ja zamiast emolium polecam oillum, mniej wiecej o połowę tańszy a teraz w promocji kupiliśmy z kremem do twarzy i kremem przeciwsłonecznym Duży uśmiech chyba nie na teraz Chichot, a jak nie masz to spróbuj z alantanem plus u nas na dziwne plamki świetnie sie sprawdza. a tak na serio spróbuj na chwile odstawić mleko, a jak plamy zniknął to spróbuj podać jeszcze raz, może mieć alergie na krowie mleko
(http://www.suwaczki.com/)
Dzieci: Jasio (4 lata);
marta18
rozmowna(y)

« Odpowiedz #7 : Luty 21, 2011, 18:13:31 »

p.s. nie napisałaś czy jadł bebilon 1 czy był na piersi
Dzieci: Jasio (4 lata);
Mama Hani
Gość
« Odpowiedz #8 : Luty 25, 2011, 20:40:01 »

Witam serdecznie wszystkie mamy.
Moja córcia tez od jakiegoś czasu ma czerwone policzki ( nie stale) najbardziej po kąpieli, jak się naje cycusia na noc i jak jest bardzo ciepło ( np w przychodni na szczepieniu).
Hania zajada zupki( ziemniak, cukinia, marchew, pietruszka, seler, fasolka, brokuły, kalafior, buraczek,mięsko), deserski (słoiczki lub starte jabłuszko i ciut banana), kaszka ryżowa na wodzie oraz moje mleko.
Córka ma skończone 6 miesięcy i staram się powoli odzwyczajać ją od piersi poniewaz mała już sie nie najada tak jak kiedyś ( czasami w nocy co godzinę budzi się do jedzenia).
Chcę wprowadzić mleko następne- myślałam o NAN, ale niepokoją mnie te policzki takie czerwonawe i suche ( nie mocno, ale jednak ). Jak córka ma skazę białkową, alergię czy cos takiego powinna chyba dostawać np Nutramigen czy Bebilon Pepti.
Nie wiem co robić....Smutny czy dać jej NAN i zobaczyć co będzie czy iśc do lekarza i poprosić o receptę na inne mleko.
Dodam, że Hania czuje się świetnie jest wesołą dziewcynką ( nie boli ją brzuszek i kupki są super- piszę tak ponieważ kiedy była na samym cycku kupa była raz na ok 10dni, a teraz jest codziennie).
Piszecie o ząbkowaniu i polikach.... Córcia ma 4 ząbki a te wyszły jej kilka dni temu i tak się zastanawiam czy to może faktycznie to- choć nie wydaje mi sie.
Mam takie pytanie czy jeżeli Hania jest uczulona, ma skazę czy cos takiego to będą występowały jakieś dodatkowe objawy oprócz tych policzków??
Hania ma także małe suche miejsce na rączce i nóżce (nie jest czerwone, ani nie widać tego ale czuć kiedy się dotyka)
Bardzo proszę o jakieś odpowiedzi:)
Ania85
osesek
*

« Odpowiedz #9 : Luty 26, 2011, 11:09:13 »

Witam:) Mój synuś miał taki sam problem.Suche i czerwone policzki.Doktorka powiedziała że to skazowe.Czyli albo je za dużo nabiału albo truskawki lub cytrusy.Wypisała maść Mecortolon a jak zostały już tylko blade i suche policzki to krem elo-baza.I to nam bardzo pomogło.Okazało się że małego uczula por.Takie uczulenia często występują u dzieci i najczęściej zanikają po ukończeniu przez dziecko  3 lat lub wcześniej.
Dzieci: Alan (4 lata);
Strony:
1 2 Do góry

Skocz do:  

copyright © osesek.pl Osoba zamieszczająca wypowiedzi naruszające prawo lub prawa osób trzecich może z tego tytułu ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną. Osesek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.