Nag��wek Nag��wek SklepPortal
Strony:
1 Do dołu
AutorWątek: 3 miesięczne niemowlę nie chce jeść-proszę o pomoc!  (Przeczytany 22967 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ewelina986
nowa(y)

3 miesięczne niemowlę nie chce jeść-proszę o pomoc!
« : PaĹşdziernik 19, 2011, 12:26:15 »

Witam, mam duży problem z moją 3 miesięczną córeczką. Od ok. półtora tygodnia mała kompletnie nic nie chce jeść! Do tej pory karmiłam ją piersią i nagle z dnia na dzień zaczęła protestować przy jedzeniu, tak że nie jestem w stanie jej przystawić. Czasem zdarza się, że pociągnie minutę, dwie i na tym koniec. Po dwóch dniach takich przejść zmuszona byłam podać jej mleko modyfikowane, ale okazało się, że takiego mleka też nie chce. Zwykle zjada naraz ok. 30-60ml i przez następne godziny nie tknie się niczego, nawet herbatki, którą do tej pory piła chętnie. Byłam z małą u lekarza, nie ma żadnych pleśniawek ani infekcji, ma natomiast niedobór żelaza, dlatego od tygodnia podaję jej żelazo, wit. B oraz kwas foliowy, ale nie przynosi to żadnych rezultatów. Córeczka urodziła się nieduża 2620, obecnie waży 3700. Dodam jeszcze, że dzień przed rozpoczęciem kłopotów z jedzeniem była szczepiona szczepionką 5 w 1 oraz na pneumokoki. Bardzo proszę o pomoc!
Justa
entuzjastka(a) forum

Odp: 3 miesięczne niemowlę nie chce jeść-proszę o pomoc!
« Odpowiedz #1 : PaĹşdziernik 19, 2011, 20:50:12 »

A lekarz nie powiedzial Ci co robic? Dziwne?! Moja 3 miesieczna corka wazyla ponad 6 kilo!!! nie 3.700!! Wprawdzie po urodzeniu wazyla prawie 3 i pol kilo, ale to i tak wydaje mi sie, ze Twoja malenka powinna troszke szybciej przybierac na wadze. Chociaz moze dla tak drobnych niemowlat inaczej to wyglada. Sprawdzilam na wykresie i wg niego Twoja coreczka powinna wazyc kilo wiecej, kolo 4.700kg. Nie panikuj, kazde dziecko jest inne, ale uwazam, ze lekarz bardziej powinien byl Ci pomoc. Moja starsza corka majac rok byla szczepiona na swinska grype i bardzo zle ja zniosla, tez byl problem z karmieniem. Moze to to? Chyba powinnas wrocic do lekarza jesli problem nadal istnieje, dobre odzywianie tak malego niemowlecia, jak sama wiesz, jest bardzo wazne.
Dzieci: Karolinka (5 lat); Natalia (3 lata);
kasiiia0
nowa(y)

« Odpowiedz #2 : PaĹşdziernik 19, 2011, 23:14:30 »

Jesli moge ci poradzic to idz do innego lekarza bo skoro wczesniej twoje malenstwo jadlo normlanie a teraz nie to cos jest nie tak, moja coreczka w tej chwili ma skonczony rok ale mialam podobny problem gdy miala ok 2 miesiecy (karmilam mlekiem modyfikowanym) zaczelo sie tak ze wczesniej pila normalnie ok 90ml co 2/3 godziny bez problemu poniej przy kazdym karmieniu pila pila i nagle wielki placz i nie chciala pic nie [pomagalo ponowne przystawianie tak jakby ta butela ja parzyla lekarka stwierdzila ze sa to poprostu zwykle kolki i niestety miala racje wytlumaczyla mi ze dzieje sie to dlatego ze tak male dzieci nie maja jeszcze "wyrobionego" uklady jeli i gdy brzuek jej sie napelnial mlekiem gdzies zaczelo ja "tam" bolec i tak niestety bylo do ok4 miesiaca (dodatkowo mala miala problemy z zrobieniem kupki) mialam juz zamiar jechac z nia do lekarza gastrologa-pediatry ale na szczescie wszystko sie unormowalo i nie bylo takiej potrzeby. Ale jesli jestes niespokojna i bardzo sie martwisz o swoje malenstwo warto bylo by sie wybrac do takiego lekarza skoro twoj pediatra twierdzi ze "nic sie nie dzieje" gastrolog zrobi usg brzuszka i bedziesz spokojniejsza a twoje malenstwo szczesliwe i najedzone Uśmiech pozdrawiam i daj znac co z malenstwem!
karlinka
super mama

« Odpowiedz #3 : PaĹşdziernik 20, 2011, 10:24:02 »

Też poszłabym do innego lekarza. Trzymaj się i napisz czy małej coś pomogło.
"Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka"

(http://slub-wesele.pl/)
Dzieci: Dominik (5 lat);
Grzanka
sympatyczka(k) forum
**

« Odpowiedz #4 : PaĹşdziernik 20, 2011, 12:13:29 »

Chyba miałam podobnie z Wojtkiem a mianowicie właśnie ok 3 miesiąca przy przystawianiu do piersi ssał ją moooooże 5 min po czym zaczynał się wyginać odwracać i nie chciał ssać martwiłam się, że może coś z mojej diety mu nie pasuje ale nie zmieniałam na butelkę starałam się częściej go przystawiać żeby podjadał. Jednak na wizycie kontrolnej okazało się, że przybiera na wadze prawidłowo i że wszystko jest w porządku. Lekarka zasugerowała, że możę on jest z tych co to wystarczy im 5 min na opróżnienie piersi. Natomiast jego wyginanki przy karmieniu to po prostu dokuczające dziąsła, zresztą ślinił się jak buldog Uśmiech. Ale tak jak dziewczyny napisały powyżej Twoja córka trochę za mało przybiera na wadze a lekarz to jakiś patałach. Udaj się do innego pediatry. Pozdrawiam i powodzenia
(http://www.suwaczki.com/)
Dzieci: Wojtuś (3 lata); Maciuś (16 miesięcy);
ewelina986
nowa(y)

« Odpowiedz #5 : PaĹşdziernik 20, 2011, 14:12:24 »

Wczoraj moja mała przez cały dzień zjadła w sumie 660 ml+parę łyków z cyca, to w ostatnich dniach duży sukces:) biorąc pod uwagę jej wagę i to, co piszą na mleku nie jest chyba najgorzej:/? mimo wszystko jutro idę jeszcze raz do lekarza, na ważenie, a dodatkowo zrobiłam jej badanie moczu, zobaczymy... Córeczkę widziało już dwóch pediatrów i poprzednia pani doktor stwierdziła, że trochę mało przybywa, ale ona w ogóle taka drobniutka jest... Ze mną podobno było tak samo, ale i tak się niepokoję. W każdym razie z karmieniem piersią mogę się już pożegnać, pokarmu już prawie nie mam, czasem uda mi się jej trochę na wieczór odciągnąć. A jeśli chodzi o problemy z brzuszkiem, kolki czy coś, to nie wydaje mi się, żeby o to chodziło. Mała, jak tylko odkładałam ją od cyca, butelki, momentalnie się uspokajała. Aha, jeszcze jedno, nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, ale trochę mnie zastanowiło, córcia je butlę tylko wtedy, gdy leży na łóżku na płasko, na rękach nadal zwykle po chwili jest płacz. Sorki, że tak chaotycznie, ale dużo myśli;) Dzięki dziewczyny za wszystkie podpowiedzi, napiszę jutro po wizycie u lekarza, na czym stoimy.
Elżbieta Trojanowska
Ekspert na forum

« Odpowiedz #6 : PaĹşdziernik 21, 2011, 09:13:19 »

Witam,

Też uważam, ze jest to wyłącznie problem, który należy omówić z pediatrą, musi on dokładnie zbadać dziecko i wówczas zdecydować o dalszych działaniach.
Natomiast przyczyny mogą być różne:
- reakcja po szczepieniu, ból i w związku z tym rozdrażnienie dziecka;
- dolegliwości związane z wrażliwym jeszcze przewodem pokarmowym dziecka, który dojrzewa i czasem dziecko jest niespokojne i znacznie gorzej je;
- tzw. kryzys laktacyjny, który pojawia sie właśnie około 3 miesiąca, wówczas też wiele kobiet rezygnuje z karmienia, można go przetrwać i po pewnym czasie laktacja powinna powrócić.

Może też być wiele innych przyczyn ale doświadczony lekarz powinien doradzić co zrobić w tej sytuacji.
pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego,

Ela Trojanowska - dietetyk

ewelina986
nowa(y)

« Odpowiedz #7 : PaĹşdziernik 21, 2011, 10:01:03 »

Dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj byłam u lekarza i wygląda na to, że problem z jedzeniem na razie zażegnany. Córcia przybyła mi w ciągu tygodnia 500g!!! Niestety na butelce:(( cycusia się już kompletnie nie chwyta:( A ja już praktycznie nie mam pokarmu. Z resztą wygląda na to, że to właśnie z moim pokarmem był problem, skoro mała nie przybierała na wadze. Chciałabym ją jeszcze trochę pokarmić, chociaż na śpiąco w nocy. Co mogę zrobić, żeby utrzymać laktację? pozdrawiam
Justa
entuzjastka(a) forum

« Odpowiedz #8 : PaĹşdziernik 21, 2011, 14:10:55 »

Uśmiech Osobiscie polecam Ci taka pompke do sciagania mleka z piersi prosto do buteleczki. Oczekujac na powrot zainteresowania coreczki cycusiem i Twoim mleczkiem, lub jak mowisz, by dokarmiac mlekiem, w ten sposob bedziesz stymulowac produkcje mleka przez Twoj organizm. Ja mam taka pompke, Avent. Duży uśmiech
Dzieci: Karolinka (5 lat); Natalia (3 lata);
Elżbieta Trojanowska
Ekspert na forum

« Odpowiedz #9 : PaĹşdziernik 25, 2011, 09:46:26 »

witaj,

na pewno nie warto przedłużać tego stanu i jak najszybciej trzeba interweniować, może to być wspomaganie poprzez dodatkowe sciąganie pokarmu, karmienie z obu piersi, częste przystawianie dziecka do piersi, wypoczynek, prawidłowa dieta, picie, itp. Powodów kryzysu laktacyjnego może być wiele dlatego polecam skorzystanie z pomocy doradcy laktacyjnego i pokarm powinien powrócić.
pozdrawiam, Ela Trojanowska- dietetyk
Strony:
1 Do góry

Skocz do:  

copyright © osesek.pl Osoba zamieszczająca wypowiedzi naruszające prawo lub prawa osób trzecich może z tego tytułu ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną. Osesek.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum.